Documenta

Margrēta. Kādas mīlas hronika

Ieskats dzimumdzīves protokolos
Galerijas Delmes & Zanders īpašums, Ķelne

Izstādē “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze", kas no 9. decembra līdz 4. februārim būs skatāma LNMM, iekļauta kāda vācu uzņēmēja skrupulozi detalizēta hronika mīlas dēkai ar savu sekretāri Margrētu, kura norisinājās laikā no 1969. gada maija līdz 1970. gada decembrim, kā arī viņu kopīgi pavadītajā laikā uzņemto fotogrāfiju, saņemto viesnīcu un kafejnīcu rēķinu, dažādu priekšmetu un bioloģiskas izcelsmes paraugu (matu, kreveļu) kolekcija. Hronikas ieraksti tapuši gan mašīnrakstā, gan rokrakstā, gan kā atsevišķi dokumenti, gan kā piezīmes uz lapiņām un rēķinu malām.


Atrasts melns portfelis. Tajā ir blīvi aprakstītas kartotēkas kartītes, viesnīcu un restorānu rēķini, braukšanas kartes un ieejas biļetes, kalendāru lapiņas, pastkartes, fotogrāfijas, kā arī neskaitāmas zilas aploksnes, pilnas ar tablešu iepakojumiem, matiem, nagiem vai krevelēm.

Šī portfeļa saturu var lasīt kā lietisko pierādījumu kopumu. Simtiem nelielu fotogrāfiju rāda vienu un to pašu sievieti dažādās vietās un dažādos stāvokļos: darbā pie rakstāmmašīnas, uz gultas vai krāsojamies pie spoguļa. Viņas izaicinošās pozas un iekāres pilnie kadri, kuros viņa fiksēta, nerada nekādas šaubas, ka sievietei ar portfeļa īpašnieku bijušas intīmas attiecības. Galvas un kaunuma mati, nagi, tukšie kontracepcijas tablešu iepakojumi vai atdalījusies krevele, kam visam līdzās gluži kā arhīvā atzīmēti būtiskākie dati, izskatās pēc pierādījumu materiāla, taču vienlaikus atgādina relikviju pielūgšanu, liecinot par īstu apsēstību. Gan viesnīcu un restorānu rēķini, gan braukšanas kartes un ieejas biļetes vēsta par portfeļa īpašnieka un sievietes atrašanās vietām, tieksmēm un interesēm. Visbiežāk ar rakstāmmašīnu rakstītās personiskās piezīmes vai ieraksti dienasgrāmatā līdzinās oficiāliem protokoliem, un to centrālais elements nepārprotami ir seksuālais akts. Tas tiek aprakstīts izteikti lietišķi, atturīgā, raupjā un piedauzīgā valodā.

No šiem dokumentiem uzzinām, ka to autors ir vīrietis, vārdā Ginters, un ka minētās sievietes vārds ir Margrēta. Ginters ir viņas priekšnieks, bet Margrēta – viņa sekretāre. Kā Gintera darbiniece Margrēta ir no vīrieša tiešā veidā atkarīga. Viņai ir 24 gadi, viņš ir 39 gadus vecs. Abi ir precēti, un abiem nav bērnu. Viņu romāns ilgst jau vairāk nekā sešus mēnešus. Viņš Margrētu ņem līdzi komandējumos, rāda viņai dažādus apskates objektus, izmaksā viņai vakariņas dārgos restorānos un nakšņošanu dārgās viesnīcās. Neliels dzīvoklis Gintera biroja ēkas augšstāvā pārtop par viņu mīlas ligzdiņu. Tur viņi gatavo ēst, klausās mūziku, skatās televizoru, taču galvenokārt mīlējas.

Šķiet, ka Ginteram ir gandrīz vai histēriska nepieciešamība dokumentēt jebkura notikuma norises laiku un datumu: pirms un pēc mīlēšanās viņš skatās pulkstenī, lai vēlāk reģistrētu laiku; viņš rūpīgi pieraksta dzimumakta biežumu, ilgumu un pozas. Liecības par Margrētas izjūtām parādās ļoti reti, un viņa paša izjūtām šajos ierakstos vieta neatrodas nemaz. Turpretī informācija par Margrētas menstruālo ciklu tiek protokolēta ar maniakālu precizitāti; viņš minūti minūtē fiksē viņas menstruāciju sākumu un beigas, rūpīgi uzrauga viņas kontracepcijas tablešu lietošanas grafiku un ievāc no viņas tukšos tablešu iepakojumus. Tomēr par spīti tam Margrētai iestājas grūtniecība, un seko aborts. Līdzās skrupulozajiem pierakstiem par Gintera paša dzimumaktu ar Margrētu viņš pārstāsta arī visu, ko Margrēta darījusi zināmu par savu un viņas vīra Lotāra dzimumdzīvi. Šajā sešu mēnešu dokumentācijā attēlotā Margrēta, kas sākumā fotogrāfijās atstāj kautrīgas un naivas jaunas sievietes iespaidu, ar laiku kļūst arvien pašapzinīgāka, taču arī atturīgāka. Tikmēr Ginters novēro, uzrauga un manipulē; viņš tīko valdīt pār visu, kas notiek. Šķietamā kontrole dod viņam varu un vienlaikus ļauj atsvešināties. Kontrole izmantota kā līdzeklis baiļu izolēšanai – skaidrs gan nekļūst, vai tās ir bailes no zaudējuma vai bailes no tuvības.

Lasot jūtama dziļā plaisa starp intimitāti un distancēto veidu, kādā tā aprakstīta. Par spīti centieniem abu attiecības padarīt par pētīšanas objektu – un pat neskatoties uz to, ka pierakstos piedauzīgums bieži ņem virsroku pār erotiku –, acīmredzama kļūst Gintera dokumentēšanas un kolekcionēšanas maniakālā daba, kā arī viņa apsēstības caururbjošā intensitāte, no kuras lasot nav iespējams aizbēgt. Centieni nejūtīgi aprakstīt romantiskas attiecības ir neveiksmīgi. Oficiālais protokols kļuvis par attiecību tīklu ar daudziem pavedieniem. Lasījuma beigās distance zūd, viss piedzīvotais pietuvinājies. Margrēta jau sen vairs nav tikai hronikā aprakstīts objekts – distances trūkumu sajūt arī šajā hronikā it kā neiesaistītais lasītājs.

Zuzanne Pfefere


Trešdiena, 1970. gada 12. augusts, plkst. 17.15–18.15 1 x

sākas mēnešreizes (tampons)

tomēr sālsmaizes viesības notiek

Otrdiena, 1970. gada 18. augusts, plkst. 15.15–15.20 1 x

dzeltenais krēsls akvārija priekšā (sēdus)

Trešdiena, 1970. gada 2. septembris, plkst. 17.05–18.00 1 x

otrās sālsmaizes viesības (dedzināšana pirmo reizi)

Sestdiena, 1970. gada 5. septembris, plkst. 9.00–9.30

7. istaba, Māstrihta

turpinājām atpūtu jaukas mūzikas pavadījumā līdz plkst. 12.00 1 x

Svētdiena, 1970. gada 6. septembris, aptuveni plkst. 14.30–15.00 1 x

ar Margrētu gultā Nīlē (dedzināšana otro reizi)

Otrdiena, 1970. gada 8. septembris, plkst. 17.15–17.40

pozā uz muguras

trešās sālsmaizes viesības (Renāte nonāca lejā ar Coca-Cola1


Ceļojums no sestdienas, 1970. gada 1. augusta, plkst. 11.00 līdz pirmdienai, 1970. gada 10. augustam (ieskaitot)

Ceļojums no piektdienas, 1970. gada 21. augusta, plkst. 14.30 (no Eihhorna ielas) līdz pirmdienas, 1970. gada 31. augusta, rītam plkst. 8.00


1970. gada 21. augusts

Zini mati no otrā ceļojuma

[attiecīgais artefakts pievienots pierakstiem]


1970. gada 22. augusts

aptuveni plkst. 9 priekšpusdienā

Lotāram letāls negadījums

riteņbraucējs no Ķelnes Mērheimas Reinas labajā krastā

aptuveni 70 gadus vecs


Kopā ar Margrētu bijām Bādemsā


1970. gada 4. septembris

Ķelnes Fogelzanga

frizieris

piektdiena, 1970. gada 4. septembris


UZ PIELĪMĒTĀS LAPIŅAS

V. L. Nr. 12, + 14 6% H2O2

Piektdiena

1970. gada 4. septembris

[attiecīgais artefakts pievienots pierakstiem]

Pirmais tablešu iepakojums

Pirmdiena, 1970. gada 17. augusts

Svētdiena, 1970. gada 6. Septembris

[attiecīgais artefakts pievienots pierakstiem]


Pirmdiena, 1970. gada 7. septembris

pusdienu pārtraukumā Lēnija Margrētai teica:

Kundze, jums ir slikts raksturs, jūs graujat labu laulību.


Otrdiena, 1970. gada 8. septembris

Aptuveni plkst. 10 Margrēta man teica:

Kāpēc tu ļauj savai sievai mani aizvainot?

Vairs nekāda dzimumakta, kniebies ar savu sievu, dari, ko vēlies, pie manis tu vairs netiksi.

Pēc tam 1970. gada 8. septembrī pusdienu pārtraukumā manai sievai bija jālūdz kundzei piedošana.

Pēc tam:


Otrdiena, 1970. gada 8. septembris, pēc darba dienas beigām devāmies augšā un plkst. 17.15–17.30 mīlējāmies 1 x pozā uz muguras

Pēc tam – uz Ķelnes vecpilsētu

Trešdiena, 1970. gada 9. septembris

Mans vīrs, teica Margrēta, 8. septembrī ar mani mīlējās aptuveni plkst. 9.15–10.30 un vēlējās ar mani mīlēties vēlreiz 9. septembra agrā rītā. Taču tieši tad man sākās M Ē N E Š R E I Z E S.


Tātad mēnešreizes:

Trešdienas rīts plkst. 6.00


Trešdienā, 1970. gada 9. septembrī, kopā ar Margrētu un Levinu bijām Neinkirhenē.

Treilers un Hotel Kurfürst.

Ēdu “velna salātus”.

Viss atkal kārtībā.


UZ KALENDĀRA LAPIŅAS:

Otrdiena, 1970. gada 8. septembris, 30 dienas, Marijas dzimšana


Otrdiena, 1970. gada 15. septembris

Plkst. 17.10 sagaidīju viņu pie Svētās Hildegardes slimnīcas un aizvedu viņu uz Eifeļielu.

“Augšā” smēķējām un dzērām piparmētru liķieri Bols, plkst. 17.45 likāmies gultā

Pirms tam – divas fotogrāfijas, violets džemperis.

Ar pirkstu rotaļājos ar viņas klitoru, un viņa man maigi pieskārās, tad pozā uz muguras un pēc tam brīnišķīgajā sānu pozā. Tas bija burvīgi. Beigas plkst. 18.05.

Ejot lejā, aiz mums gāja Ertela kungs. Tad lēnītēm aizvedu Zini mājās.


ROKRAKSTĀ:

“Eņģelis gultā”

Sākumā viņa nevēlējās Bols

Trešdiena, 1970. gada 16. septembris, kniebāmies augšā plkst. 8.30

Es nāku, mierīgi jau uz muguras

Gaisīgi2 pozā uz muguras + īpašajā pozā


Pirmdiena, 1970. gada 5. oktobris

Margrētas mēnešreizēm jāsākas otrdien, 1970. gada 6. oktobrī, vai trešdien, 1970. gada 7. oktobrī.

Dr. G. no Ēberta laukuma bija viņai jāizraksta jaunas tabletes, galu galā viņa pirms kāda laiciņa saņēma tablešu recepti tikai vienam mēnesim!


Otrdiena, 1970. gada 6. oktobris

Sarkanas garās bikses un balts adīts džemperis

Aptuveni plkst. 15.00 ar roku rotaļājos ar viņas vagīnu, taču caur biksēm

Aptuveni plkst. 16.20 atvērtajās biksēs (rāvējslēdzējs vaļā priekšpusē) zem piepaceltajām zeķbiksēm un biksītēm ar roku tiešā veidā rotaļājos ar viņas vagīnu. Labās rokas vidējais pirksts caurumā (ļoti mikls slapjš) rotaļājos ar klitoru līdz kulminācijai. Ļoti cieša un kaulaina uzbūve.

Lotārs kniebās ar Margrētu aptuveni plkst. 23.30 vakarā, kā arī trešdienas rītā aptuveni plkst. 6.

= (trešdiena, 1970. gada 7. oktobris)


Trešdiena, 1970. gada 7. oktobris

Margrētai sākās mēnešreizes aptuveni plkst. 10 priekšpusdienā.

Sagadīšanās, ka trešdienā, 1970. gada 7. oktobrī, aptuveni plkst. 10–11 tās sākās arī Magdalēnei.


1970. gada 10. oktobris

Plkst. 10.30 pie Zini, noskaņojums draņķīgs, vēlējos jau atkal doties prom, jo viņa negribēja ar mani būt kopā ne šodien, ne svētdien, lai gan Lotārs zināja, ka mēs vakarā bijām plānojuši doties uz kazino Bādneienārā. Tad aizbraucām paēst pusdienas Ķelnes vecpilsētā. Pēc tam braucām pie friziera. Plkst. 16 no friziera devāmies pie Zini uz mājām un sarunājām, ka es tur būšu plkst. 19.30. No Zini mājām uzreiz devāmies pie manis. Dzērām zaļo un kolu līdz plkst. 22 skatījāmies krāsu televizoru, tad uz gultu. (Dzeltenā kleita ar VIOLETO maliņu.) Pirms tam pie bāra letes uzņēmu dažas fotogrāfijas.

Plkst. 22.15–22.50 kniebāmies. Zini bija lieliska. Ļoti dedzīga un mīļa. Mēnešreizes viņai bija sākušās tikai trešdien, šodien priekšpusdienā viņa bija vannā, un tagad mēnešreizes bija beigušās. Aptuveni līdz pusnaktij palikām gultā un tad klausījāmies skaņuplates. Uzņēmu fotogrāfijas guļamistabā un viesistabā.


Tikšanās svētdienā, 1970. gada 11. oktobrī, zvanīt aptuveni plkst. 12, varbūt pusdienosim Holveidē un tad atkal dosimies pie manis.


Svētdiena, 1970. gada 11. oktobris

ļoti silts vasaras laiks, bezvējš

Plkst. 12.30 pie Zini, aizbraucām paēst pie Šallenberga Holveidē, pēc tam dažas fotogrāfijas, dzeltenais džemperis, zaļi zamšādas svārciņi un zaļa zamšādas jaka. Pēc tam braucām uz Hardefusa, noliku mašīnu un Hardefusielā pie durvīm uzņēmu fotogrāfiju. Tad devāmies pie mums (Renāte un Barbara mūs redzēja uz kāpnēm), iegājām birojā. Pēc tam augšā. Dzērām kolu, klausījāmies skaņuplates un plkst. 15 likāmies gultā. Pozā uz muguras un īpašajā pozā, atkal ļoti ātri ejakulēju, taču viņa turpināja, līdz es vairs nespēju. Tad es ar pirkstu rotaļājos ar viņas klitoru līdz kulminācijai. Pēc dzimumakta dažas fotogrāfijas istabā. (Pirms tam pie bāra letes arī dažas fotogrāfijas.) Pēc fotogrāfijām istabā fotogrāfijas pie bāra letes, nagu lakas uzklāšana utt. Tad aizvedu Zini uz Cafe Kranzler un uz mājām.

TEKSTS LAPAS MALĀ:

Plkst. 17.40, vakarā plkst. 20 uz krogu Trumm


Svētdiena, 1970. gada 11. oktobris

Turpinājums: pie Zini no plkst. 18 Trumm!

Plkst. 19 Trumm Lotāram stāstīju:

Es pusdienoju ar Zini un tad aizvedu viņu pie tantes A, izlaidu viņu krustojumā Fronhofiela/Rohusiela, tas ir viss, pēc tam strādāju birojā.

Trumm Lotārs centās ar rokām pieskarties abām Margrētas kājām. Viņa teica: šeit ne, vēlāk. Plkst. 21.30 Lotārs īsi noteica laiks doties – laižam prom. (Margrēta nebija īpaši jauka pret Lotāru, jo plkst. 15 viņa vēl ar mani bija gultā.


1970. gada 12. oktobris

Šai vēstulei pievienots trešais tukšais tablešu iepakojums.

Pirmdienā, 1970. gada 12. oktobrī, no Dr. Graudenca ar recepti tika iegūtas tabletes trim mēnešiem = 3 iepakojumi Eugynon 21 par DM 16,60

Pirmdienā, 1970. gada 12. oktobrī, plkst. 18 vakarā no jaunā iepakojuma tika paņemta pirmā (pirmdienas) tablete.

Jaunu iepakojumu sākt tikai pirmdienās (nedrīkst izlaist nevienu dienu) = lietot vienu iepakojumu vairākas nedēļas, tad pārtraukt lietošanu, līdz sākas mēnešreizes.

Tādējādi svētdienā, 1970. gada 4. oktobrī, no šī tukšā iepakojuma tika paņemta pēdējā tablete. Tad trešdienas rītā sākās mēnešreizes (trešdienas, 1970. gada 7. oktobra, priekšpusdienā)

Tā kā Margrēta sestdienā, 1970. gada 10. oktobrī, bija gājusi vannā, vakarā augšā kniebāmies. Attiecīgi gultas veļa ar asinīm

atlikušajās dienās izdalījumi no maksts pēc ejakulācijas, dvielis netika lietots


Svētdienā, 1970. gada 4. oktobrī, kā aprakstīts, kniebāmies augšā, vakarā Lotārs kniebās ar Margrētu.

Margrētas piekāpība, galu galā tas taču ir mans vīrs


Otrdiena, 1970. gada 13. oktobris

Uzņēmu divus attēlus ar šašliku, Margrētai mugurā bija sarkanīgi svārki. Vakarā vēlējāmies kniebties, taču atlikām to līdz trešdienai. Naktī pieskāros abām krūtīm un krūtsgaliem.

Trešdiena, 1970. gada 14. oktobris

Karija desiņu ēšanas laikā uzņēmu divus attēlus, balts adīts džemperis un sarkanas adītas bikses, skats no ielas puses

Plkst. 17 braucām pie tantes Šnicleres un palikām tur līdz plkst. 20.30. Tad braucām uz Eifeļielu, augšā. Plkst. 21 gultā 10 minūtes, Margrēta palika pozā uz muguras, taču kustējās labi. Es vēlējos izturēt ilgāk, taču viņa teica: droši beidz. Izšāvu daudz un dikti.

Pēc tam, kā vienmēr pēc dzimumakta, gultā smēķēju cigareti, un tad viņa ļoti vēlējās doties mājās. Pēkšņi viņa kļuva klusa un nerunīga. It kā vēdersāpju dēļ. Aizbraucām uz Trumm, nonācām tur plkst. 21.40, satikām Lotāru, izdzēru tikai vienu alu, un tad Margrēta ar Lotāru aizbrauca uz Agneses baznīcu pie santehniķa, kurš jau atkal nebija ieradies Kacemihā. Margrēta joprojām bija ļoti klusa un teica L. brauksim prom man ir slikti.


Mati, ņemti no metāla saru matu sukas, ar ko viņa ķemmējās pirms friziera apmeklējuma 1970. gada 17. oktobrī

“Galvas mati”

[attiecīgais artefakts pievienots pierakstiem]


Pirmdiena, 1970. gada 19. oktobris

Šovakar es tev pagatavošu tīteņus ar sparģeļiem un gurķu salātiem.

Lotārs pusdienlaikā piezvanīja Margrētai un sacīja: es darba sapulces dēļ būšu Trumm vēlāk, nekā paredzēts.

Plkst. 15.30 Margrēta uzgāja augšā un sāka gatavot pusdienas. Pievienojos viņai plkst. 17.30. Daudz fotogrāfiju virtuvē strādāšanas un gatavošanas laikā. Pēc ēšanas tika mazgāti trauki, mēs apsēdāmies bārā, dzērām Capi ar MM šampanieti un klausījāmies skaņuplates. Tad plkst. 19.40 likāmies gultā, pirms tam vēl Margrēta centās izpildīt mazu priekšnesumu. Margrēta pozā uz muguras ar labo kāju saliektu un manu kreiso kāju tai virsū, tad kniebāmies. Droši beidz, jā. Plkst. 19.50 tas beidzās. Tiesa, pirms tam ar vidējo pirkstu rotaļājos ar viņas klitoru līdz kulminācijai.

Tad braucām uz Trumm. Lotārs ieradās tikai aptuveni plkst. 22. Margrēta metās viņam ap kaklu un viņu apskāva. Iesim uzreiz gggulēt? tad plkst. 22.30 devāmies no Trumm uz mājām.

Lotāram tika stāstīts: šo to nokārtojām pilsētā un paēdām Ķelnes vecpilsētā. Margrēta ļoti piedomāja pie ātruma.

Īsti Margrētas kaunuma mati no svētdienas, 1970. gada 25. oktobra, aptuveni plkst. 14.30 [attiecīgais artefakts pievienots pierakstiem]

Galerijas Delmes & Zanders īpašums, Ķelne


Svētdiena, 1970. gada 25. oktobris

Plkst. 12 tieši laikā satiku Margrētu pie bankas Sparkasse Ēberta laukumā, pusdienojām Schultheiß.

Skatīt rēķinu. Margrēta teica: Lotārs mani šorīt lūdza braukt viņam līdzi uz būvlaukumu, man esot jānēsā būvakmeņi. Taču Lotārs tikai pajokojis.

Pēc pusdienām bija aptuveni plkst. 13.15, mēs braucām uz Eifeļielu. (Lēnija, tērpusies zaļā kleitā, nāca mums pretī no cigarešu automāta. Mēs gaidījām Lotringa ielā, līdz viņa bija aizgājusi. Tad devāmies augšā. Margrētai mugurā bija: gaiši zila kleita ar baltiem un brūniem svārkiem, kā arī gari, balti zābaki un karakula jaka ar ūdeles apkakli. Bārā tika uzņemtas dažas fotogrāfijas. Mēs dzērām Capi un zaļo, skatījāmies televizoru un klausījāmies skaņuplates. Plkst. 14.15 es vaicāju darīsim to tagad? Viņa teica jā, novilka brūno kleitu un uzvilka sarkano kleitu ar apkakli un dziļo dekoltē.

(Margrēta no rīta Lotāram teica: es aizvedīšu sarkano kleitu draudzenei, es viņai to aizdošu. Tāpēc sarkanā kleita ar dziļo dekoltē palika augšā) skatīt fotogrāfiju ar sarkano kleitu uz gultas, kā mēs to bijām atstājuši.

Tad plkst. 14.20 likāmies gultā. Abi pilnīgi kaili. Margrēta vienmēr guļ sienas pusē un pagriežas uz sāna ar skatu pret mani. Es vēlējos ar roku parotaļāties ar viņas vagīnu, taču viņa teica, ka tā ir vārīga un sāp. Pēc tam mēs kniebāmies. Vispirms īsu brīdi pozā uz muguras, pēc tam viņa salieca savu labo kāju un es pārliku savu kreiso kāju tai pāri. Šajā pozā mans ķermenis pabīdījās augšup. Viņa kniebās enerģiski, tāpēc kulminācija pienāca diezgan drīz. Es kliedzu Margrēt, Margrēt viņa turpināja, līdz tas izslīdēja ārā. Tad viņa vēlējās ātri celties augšā, taču vispirms viņa paņēma dzelteno dvieli un ielika to sev starp kājām. Viņa ar nopietnu sejas izteiksmi ķemmēja matus pie spoguļa un uzreiz apģērbās, gaiši zila kleita ar baltiem un brūniem svārkiem. Tika izsmēķēta vēl viena cigarete, un pēc KNIEBŠANĀS tika uzņemta tikai viena fotogrāfija, viņa nevēlējās fotografēties. Margrēta teica: šī laikam bija mūsu pēdējā reize, tas dedzina kā uguns, un es taču neesmu nekāds robots. Aptuveni plkst. 15 mēs devāmies uz Mācītāja Volfa ielu, kur es viņu izlaidu pie garāžas. Viņa teica: es pateikšu Lotāram, ka tu šodien zvanīji un jautāji, vai mēs šovakar būsim Trumm, tu taču arī šovakar nāksi uz Trumm. Es apstiprināju, ka nākšu. Pagājušajā svētdienā Lotārs un Lotāra māte esot teikuši, ar to Ginteru taču kaut kas nav kārtībā, jūs vienmēr pavadāt kopā tik daudz laika.Lai turpinātu lasīt šo rakstu, lūdzu, pieslēdzies vai reģistrējies

Raksts no Decembris 2017 žurnāla

Līdzīga lasāmviela