Draudi latvieša dvēselei


Dzirkstele novērojusi, ka katru dienu Gulbīšu parkā cilvēki iet kārtot dabiskās vajadzības blakus tualetei. Arī pagājušajā piektdienā kāds puisis ar mugursomu nervozi raustīja šīs tualetes durvis un pēc tam skaļi necenzēti nolamājās, veltīdams Gulbenei ne tos labākos vārdus. Izskatījās pēc tūrista.
Dzirkstele, 14. jūlijā

Nolemts sākt administratīvā pārkāpuma lietu – kāds vīrietis, dabiskās vajadzības nokārtojot uz balkona, apčurājis zemāk esošā kaimiņa drēbes, kas bija izkārtas žūt.
Kurzemnieks, 17. jūlijā

Ar aizliegumu pulcēties, kopā dziedāt un muzicēt var iznīcināt latviešu dvēseli. Mūziķis ir kā lejkanna, ar ko aplaista puķes – tas dod klausītājam veldzi.
Kurzemnieks, 21. jūlijā

19. jūlija naktī izsaukums uz Skrundas šoseju, jo tur kāds vīrietis lecot priekšā automašīnām. Kad aizbraucam, viņš lec priekšā arī mūsu auto. Izrādās, ka šādi kājāmgājējs mēģina apstādināt garāmbraucējus, jo vajagot tikt mājās. Tiek.
Kurzemnieks, 21. jūlijā

Snēpeles pagasta Pilskalnos pagalmā uz celma sēž peļuks, un tā vien šķiet, ka, pret debesīm acis vērsdams, lūdz: “Dod svētību, Kungs, šai sētai!”
Kurzemnieks, 21. jūlijā

Vēl brīvdienās saņemta informācija par lauku mājas izdemolēšanu Drustu apkaimē. Cēsīs ziņots par iespējamu izvarošanu. Pēc vēlā vakara stundā saņemtā pieteikuma iespējamais vainīgais naktī arī aizturēts. Tomēr drīz likumsargi personu atbrīvojuši, jo atklājies, ka sākotnēji sniegtā informācija, visticamāk, neatbilst patiesībai un izmantota savstarpējo nesaskaņu kārtošanai.
Druva, 19. jūlijā

Pirmdien, 6. jūlijā, plkst. 20.42 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lāčplēša ielu Aizkrauklē, kur kaimiņi ziņoja par piedūmojumu piecstāvu dzīvojamā mājā. Iekļūstot pirmā stāva dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz plīts ir piededzis ēdiens. Dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji atrada un pamodināja vienu cilvēku, kas bija iemidzis blakus istabā.
Staburags, 7. jūlijā

Kā liecina sākotnējā informācija, 9. jūlijā Aizkrauklē pagaidām nenoskaidrota persona pie domes esošajā strūklakā ielējusi putojošu līdzekli.
Staburags, 10. jūlijā

Norvēģijā dzīvojošajai Daigai Latvijā, kā viņa raksta, ir kolosāla tante, kura mitinās Skrīveru aprūpes namā Ziedugravas.
Ogres Vēstis Visiem, 10. jūlijā

Strazdu atbaidīšanai izmanto dažādas metodes, arī krāsainus balonus, ko vējš šūpo ķiršu kokos. Pieredze liecina, ka ar laiku putni pierod un nebaidās. Tas nozīmē, ka dekorācijas dārzā vajag mainīt iespējami bieži. Dobeles dārzkopības stacijā gan šauj ar lielgabalu, gan liek kokos dažādus pīkstuļus un palaikam izsmidzina ūdeni – tātad kombinē vairākas metodes. Tomēr pat tad putni pierod pie visu veidu biedēšanas.
Dzirkstele, 18. jūlijā

Ūdensžurkas iznīdēt vai atbaidīt diezin vai ir iespējams.
Dzirkstele, 14. jūlijā

Raksts no Augusts 2020 žurnāla