Vardes saraksts

Rvīns Varde

Vardes saraksts

Nr. 1

36 gadus vecs inženieris izstāstīja par sevi: “Mīļoto meiteni aplidoju vismaz trīs gadus. Dzimumdzīve sākās tikai pēc kāzām. Sievu mīlēju ārprātīgi, burtiski dievināju, mocījos, ja viņa aizkavējās darbā, nepārtraukti gribēju izdarīt viņai kaut ko patīkamu – mazgāju viņai kājas, taisīju pedikīru, skuvu paduses, ķemmēju matus... Paralēli radās seksuāls uzbudinājums.”

Tāpat radās uzbudinājums, kad sieva viņam kaut ko rupji pavēlēja. Reiz dusmās sieva iesita viņam pļauku. Tas pacientā izraisīja sajūsmas vētru, radās ārkārtīgi spēcīga erekcija, un viņš veica dzimumaktu, kura laikā sievai divreiz iestājās orgasms. Turpmāk sieva, sapratusi, ko viņam vajag, pirms akta viegli sit viņam pa vaigiem, lamājas, dusmojas. Laulātie draugi ar cieņu izturas viens pret otru, ģimeniskās attiecības ir labas.

Ходаков Н. М. Молодым супругам. Москва: Медицина, 1989


Nr. 2

Piemēram, Tambovas guberņas Jelatomskas apriņķī pusaudžus izprecināja, kad meitene vēl spēlējās ar lellēm, bet viņas līgavaini sodīja ar rīkstēm. Pamazām viņus pieradināja redzēt vienam otru un spēlēties kopā, bet pa nakti aizveda uz dažādām mājām vai istabām un tikai 15 gadu vecumā saveda laulības dzīvei. Līdzīgas laulības bija zināmas arī Ziemeļos: 19. gadsimtā vecāsmātes atminējās, kā nākamajā dienā pēc kāzām viņas skrējušas mājup pēc lellēm. Īpaša nosliece uz agrīnām laulībām pastāvēja vecticībnieku vidē. Atlasīto medicīnisko pētījumu dati liecina, ka 19. gadsimta 80. gados vienā no Jaroslavas guberņas apriņķiem 4% zemnieku sieviešu precējās pirms menstruāciju sākuma, Tulas guberņā tādu bijis 20%. [..] Neprecētos puišus ciemā negodāja un nemīlēja. “Neprecējies, tātad traks.” “Neprecējies – puscilvēks,” teica zemnieki. Vēl sliktāks bija vecmeitas stāvoklis.

Кон И. С. Клубничка на березке. Сексуальная культура в России. Москва: Время, 2010


Nr. 3

Vīra apkopes noteikumi: 1. Barot trīsreiz dienā. 2. Sargāt vīru no spēcīgiem triecieniem, satraukumiem, kritieniem. 3. Četras reizes mēnesī izvest uz kino, teātri vai ciemos. 4. Pieradināt iespējami īsā laikā veikt sīkas saimnieciskas lietas, aplaistīt puķes, ieslēgt televizoru utt. 5. Pieradināt iet uz veikalu, sākumā dot vieglākus uzdevumus, tad sarežģītākus. 6. Divreiz mēnesī atņemt naudu. 7. Piedienīga paskata uzturēšanas nolūkos laiku pa laikam pirkt viņam jaunu kreklu vai zābakus. 8. Sargāt vīru no viltīgās pavedinātājas acu magnētiskā lauka. 9. Reizēm vajag rādīt vīru bērniem, atgādinot: “Tas ir jūsu tēvs!”

Еркоева Т. Русская свадьба. Москва: Яуза, 1998


Nr. 4

Mazgadīgas prostitūtas, kā lai pasaka to maigāk, ir nepiedienīgi aprobežotas un dumjas. Pieprasīt lielu prātu un dzīves pieredzi no divpadsmitgadīgas meitenes ir naivi. Pārsvarā viņas ir izaicinoši rupjas, vulgāras, acīmredzami uzskata to par īpašu greznību, kas piešķir viņām kārotās pieaugušo īpašības. Daudzas “sacenšas” savā starpā, kura vairāk reižu pārslimos triperi. Vai kurai būs vairāk padzīvojušu vīriešu, kas der viņām par vectētiņiem. Deviņdesmit procenti, lai apliecinātu savu “es viņus visus...”, guļ ar klientiem bez prezervatīva. Divas trešdaļas no tām, kas nestrādā par valūtu, var pārgulēt par pāris arbūziem vai cigarešu paciņu (ar mentolu, kā viņas parasti precizē).

Максимовский, Э. Проститутки Москвы. Москва: Юстиция-М, 1998


Nr. 5

Ja abiem ir kupris, tad lai izvēlas tādu paņēmienu, kas der abiem. Tiesa, viņiem nav vērts apkampties. Ja viņi apgulsies uz sāniem, ar seju viens pret otru, starp viņiem var izveidoties daudz brīvas vietas. Bet, ja kāds apgulsies uz muguras, zem galvas un kakla jāpaliek spilveni, lai tos balstītu un aizpildītu tukšo vietu. Ja maza sieviete guļ uz muguras, bet vīrietis, kura kupris nav pārāk liels, guļ viņai uz vēdera, viņš atgādina zupas terīnes vāciņu. Ja sieviete, gluži pretēji, ir platas miesas būves, viņam ieteicams darboties kā galdnieka ēvelei.

Нефзауи, Ш. Сад благоуханный. Из наставлений по арабской эротологии. Санкт-Петербург: Геликон Плюс, 2010


Nr. 6

Tas der sievietēm, kuras valkā augstpapēžu kurpes. Pieej klāt un pasaki: “Cik augsti ir šie papēži? Tu tiešām proti ar tiem staigāt. Ha, daudzas sievietes ir smieklīgas un neveiklas, nemāk tik veikli staigāt augstpapēžu kurpēs. Var teikt, ka tā ir zudusi māksla. Vai tu apmeklēji kādu skolu? Kā tu to tik labi apguvi?” Tas ir spics kompliments, jo meitene jūt, ka tu viņu esi izcēlis no meiteņu masas.

Лесли, А. ЖЖизнь без трусов. Ростовна-Дону: Феникс, 2006


Nr. 7

Tai pašā laikā junkeru skolās pastāvēja daudz naivo spēļu, kuras audzinātāji un priekšnieki uztvēra kā vulgāras, nepiedienīgas, perversas darbības. Piemēram, tādas kā “Desmit pilsētas” (vairāki zēni iegrūž gultā vienu un neizģērbjot masturbē, kamēr tas izkliedz desmit pilsētu nosaukumus). Vai “Loze” (saskaņā ar lozi cilvēkam, kam tā tiek, jāsūkā kaimiņa vai jebkura cita zēna dzimumloceklis).

Кащенко Е. А. Основы социокультурной сексологии. Москва: Либроком, 2011


Nr. 8.

Es nezinu, kādēļ tik skaistu delfīnveidīgo dzīvnieku nosaukuši par cūkdelfīnu (Phocaena phocaena). Taču zinu, ka tas ir vienīgais dzīvnieks, kas spēj saost ar peni. Precīzāk, cūkdelfīna peņa galā atrodas jutīgi nervu gali, kas reaģē uz noteiktām smaržām. Dabiski, arī uz mātītes vagīnas smaržu.

Сигаева, М. Странности животной сексуальности. Как они делают это...? СПб.: Питер, 2011

Raksts no Oktobris 2019 žurnāla