Ralfs Edvardss un L. G. G. Remzijs (red.)  "Visaptverošas laikmetu rokasgrāmatas lietpratējam: mājas, rotājumi, mēbeles un iedzīve klasiskajos periodos"

Ieva Lešinska

Ralfs Edvardss un L. G. G. Remzijs (red.) "Visaptverošas laikmetu rokasgrāmatas lietpratējam: mājas, rotājumi, mēbeles un iedzīve klasiskajos periodos"

Ralfs Edvardss un L. G. G. Remzijs (red.)
Visaptverošas laikmetu rokasgrāmatas lietpratējam: mājas, rotājumi, mēbeles un iedzīve klasiskajos periodos

Ņujorka: Bonanza Books, 1968  

Lai cik garš būtu nosaukums, tas tomēr nobāl salīdzinājumā ar grāmatas iespaidīgajiem parametriem: 1536 lappuses sīkā drukā (sākotnējā variantā 50. gadu vidū un beigās tās bijušas sešas atsevišķas grāmatas, kas desmit gadus vēlāk apvienotas vienā milzu sējumā), neskaitāmas ilustrācijas (gravīru un gleznu reprodukcijas, zīmējumi, fotoattēli – tiesa, viss melnbaltā), cena – 20 dolāri. Jā, tieši par šādu smiekla naudu es šo brīnumu, kura vienīgie defekti ir ārējā apvāka zudums un ne pārāk liels mitruma traips apakšdaļā, pavasarī ieguvu kādā Šārlotsvilas Virdžīnijā antikvariātā, kur tā bija, šķiet, vienīgā grāmata. Ja vien man pietiks izziņas degsmes un brīvā laika, es visos iespējamos un neiespējamos sīkumos varēšu apgūt materiālo kultūru, kāda tā bijusi te par “klasiskajiem” dēvētajos periodos: Tjūdoru (1500–1603), Stjuartu (1603–1714), agrīno Džordža (1714–1760), vēlīno Džordža (1760–1810), Reģenta (1810–1830) un agrīno Viktorijas (1830–1860). Un vairs muļķīgi nebrīnīšos par (kā man likās) Bavārijas lauku māju Sanfrancisko, kas, protams, izrādījās samērā tipisks Tjūdoru laikmeta atdarinājums. Kā ceļojumos
līdzi nēsājama rokasgrāmata gan tā diemžēl nederēs, jo sver veselu 3, 1 kilogramu.